OPTIKA

KORRIGJIMI I SHIKIMIT ME LENTE

Te Forta


Te parat jane lentet e xhamit te cilat nuk ishin mjaftueshem te rehatshem për të fituar popullaritet të gjerë. Lentet e para ishin lentet e bëra nga Polymethyl methacrylate (PMMA ose Perspex / Plexiglas). Lentet PMMA janë zakonisht të njohura si lente “të vështira”. Një dëm i këtyre lenteve është se ata nuk e lejojnë oksigjenin të kalojë tek kornea, e cila mund të shkaktojë pasoja negative klinike.

Duke filluar në fund të viteve 1970, përmirësimi i materialeve te lenteve te forta janë realizuar “me oksigjen” te depërtueshëm. Lente të bëra nga këto materiale janë quajtur gaz-ngurtë te depërtueshëm ose lente ‘RGP’.

Një lente e forte është në gjendje të zëvendësojë formën natyrore të kornese me një sipërfaqe të re. Kjo do të thotë se një lente sferike kontakti e forte mund të korigjoje astigmatizmin(Cilindrin). Lente e fortë mund të jete front-toric, back-toric, apo bitoric. Kjo është e ndryshme nga një lente sferike në njeren ose ne të dyja sipërfaqet e lentes qe realizojne korrigjimin toric(cilindrin).

Stafi profesional me doktorë të specializuar në fusha të ndryshme të oftalmologisë, me përvojë pune në Rusi e në mbarë botën.

Me aparatura bashkëkohore në dy qendrat tona e me një eksperiencë pune mbi 20 vjet në Shqipëri Klinika “UZLLOVA” – lider në Shqipëri e mbarë viset Shqiptare.


Përfito 10% + Paketen Familjare “Kontrollohu Ti! Përfito i dyti dhe i treti“

PRENOTO ONLINE

Emri Juaj (i domosdoshëm)

Emaili Juaj (i domosdoshëm)

Pacienti

Zgjidhni datën

Orari

Telefoni


Rezervoni një kontroll

ME DOKTORIN TUAJ

Ne jemi këtu për t’ju ndihmuar!
Rezervoni tani një konsultim ose lini një takim me një nga mjekët tanë.Zgjidhni doktorin tuaj

Zgjidhni mjekun që preferoni dhe rezervoni një vizitë me të në pak minuta.
Adresa

Rr. Qemal Stafa, Pallati 31, Kati III C,
Përballë Prokurorisë së Përgjithshme


Email

klinika.uzllova@yahoo.com


Cel

0682074039


ORARI I PUNËS

E Hene- E Premte, 08:00 – 19:00
Mbyllur ne fundjave


Rreth Nesh:

Klinika e syve “Uzllova” mban këtë emër për nder të oftalmokirurges ruse Taisia Uzllova (Karagjozi) e cila jetoi dhe punoi nga 1954 deri në ditët e fundit të jetës duke i shërbyer me dinjetet dhe në nivel të lartë profesional popullit shqiptar.

Klinika Uzllova © 2018. Developed by iNSmart Code