Departamenti

ENCIKLOPEDIA E SYRIT

PROFILAKSIA – KURIM ME LAZER


Profilaksia kurimet me laser – shpetim nga verbimi per ata me diabet! Mos ezitoni – nje kontroll i specializuar me kirurg specialist te laserit perfitoni te mos verboheni vetem ardhja ne kohe e siguron kete fakt!

Profilaksia e Retinopatise dhe Makulopatise diabetike.

  • Ruajtja e nivelit normal te glukozes ne gjak
  • Ruajtja e nivelit normal te kolesterolit
  • Tensioni i gjakut jo me shume se 130- 80 mmHg
  • Terapia medikamentoze me kurime: angioprotektore, antiagregante, antioksidante, enzime, preparate per permiresimin e mikroqarkullimit, heparina mikromolekulare
  • koagulimit lazerian te retines
  • kontroll siztematik me specialist te diabetit ne sy

Te tjera komplikacione okulare nga diabeti

  • perde (turbullim i kristalinit)
  • glaukoma (tensioni i larte i syrit)
  • uveit (inflamacion i irisit dhe korioidese se syrit)

Nese ju vuani nga semundja e diabetit te sheqerit ne gjak, ju duhet te kontrolloheni tek okulisti te pakten 2-3 here ne vit.Me mire mjeku tju percjelli per cdo vizite per nje rikontroll te metejshem se tju thote qe Rikthimi ne gjendjen e meparshme eshte i veshtire !

Stafi profesional me doktorë të specializuar në fusha të ndryshme të oftalmologisë, me përvojë pune në Rusi e në mbarë botën.

Me aparatura bashkëkohore në dy qendrat tona e me një eksperiencë pune mbi 20 vjet në Shqipëri Klinika “UZLLOVA” – lider në Shqipëri e mbarë viset Shqiptare.


-10% Ulje + testimi i lenteve pa pagesë

PRENOTO ONLINE

Emri Juaj (i domosdoshëm)

Emaili Juaj (i domosdoshëm)

Pacienti

Zgjidhni datën

Orari

TelefoniAdresa

Rr. Qemal Stafa, Pallati 31, Kati III C,
Përballë Prokurorisë së Përgjithshme


Email

klinika.uzllova@yahoo.com
info@eye.al


Telefon

0682074039
04 22 52 306


Rreth Nesh:

Klinika e syve “Uzllova” mban këtë emër për nder të oftalmokirurges ruse Taisia Uzllova (Karagjozi) e cila jetoi dhe punoi nga 1954 deri në ditët e fundit të jetës duke i shërbyer me dinjetet dhe në nivel të lartë profesional popullit shqiptar.

Klinika Uzllova © 2018. Developed by iNSmart Code